Sık Sorulan Sorular

1.Jinemed ne zamandan beridir saç ekimi uygulamalrı yapmaktadır ?

2001 yılından beri Kalamış Tıp Merkezi ve daha sonra 2005 yılından beri Fulya Jinemed Hastanesi'nde FUT ve FUE yöntemleri ile saç ekimi yapılmaktadır..

2. Hangi teknikler uygulanmaktadır ?

Günümüzde FUE yöntemi operasyonlar için tercih edilmektedir. FUT yöntemine göre daha iyi ve daha doğal sonuçlar verdiği gözlemlenmektedir. Aradaki en önemli farklardan birisi FUE yönteminde başın arka tarafına saç kıllarını almak için bir şerit halinde yarığın açılmamasıdır. FUE'de bu şekilde iz kalmaz. FUE'de saç kılları teker teker alınırken , FUT yönteminde grup halinde alınırlar. Ekim işlemi aynıdır. Jinemed'de belli durumlarda FUT yöntemide uygulanmaktadır.

3. Operasyon öncesi neler yapılmaktadır?

Öncelikle bir konsültasyon gerekir. Hasta bir kaç gün boyunca alkol almamalıdır. Operasyon öncesinde yemek yenmelidir. Kardiak problemleri ve hipertansiyon problemleri olan hastalar bu operasonu yaptırmamalıdır. 

4.: Operasyon ne kadar sürmektedir ?

Operasyon 4-5 saat sürmektedir. Hasta bu süre zarfında belli bölümlerde film seyredebilir veya kitap okuyabilir.

5. Kaç greft ekilebilir ?

Genellikle 2000-3000 greft ekilmektedir. Donör yani verici kısım başın arkasındaki kıllardır. Bazı hastalarda ise göğüsten de kıllar alınabilir.

5. Operasyon sonrası: 

Kişinin başı bandajlanmaktadır ve ertesi gün değiştirilir. Bir şapka 3 gün takılmaktadır. Baş, özel kremlerle ve losyonlarla yavaşça 2 hafta süresince yıkanmaktadır.


6.Sonuçlar :

3 ay süresince ekilen saç destekleri dökülmektedir ve saçlar yeniden çıkmaya başlarlar. Sonuçların belli olması 1 sene kadar sürebilir. Bu yüzden hastaların sabırlı olmaları gerekmektedir.

7.Istanbul'da ne kadar kalmak gerekmektedir ? 

Hastalarımız Istanbul'da 3 gün kalmalıdır. Ilk gün konsültasyon, ikinci gün operasyon , üçüncü gün ise son check up yapılır.