Saç Ekimi - FUE Tekniği

FUE Yöntemi ile Saç Ekimi:

Bu yeni non-invaziv teknik Avrupa'daki Saç Ekimi Kliniklerin az bir kısmı tarafından sunulur. FUE yöntemi özel bir know-how ve uygulama gerektirdiği için bu zor tekniğin bir estetik plastik cerrahı gözetiminde yapılması gerekmektedir.

FUE yöntemini sunan klinikler ve bireysel doktorlar için geçmişte kullanılan FUT yönteminideki deneyimleri ile, FUE yöntemindeki deneyimleri sorulmalıdır. Her iki operasyonu da yapabilmek, cerrahın saç ekimi sürecine hakim olan ispat edilebilir.

FUE saç kaybının ilk safhalarında sadece 500 greftler için de yapılabildiği gibi, 4000 gret gibi saç kaybının ileri olduğu durumlarda da yapılabilir. Cerrah saçı traş ettikten sonra, 2 kulak arasındaki bölgeden 0.6 mm inceliğinde punch denilen tüplerle teker teker foliküler unite denilen saç köklerini toplar. Bu toplanan kökler ayrıştırılığ sıraya sokulurken, ekibin bir bölümü ise saö kaybının olduğu bölgelerdeki hücreleri hazırlar ve toplanan saç kılları teker teker bu hücrelere yerleştirilir. Erkeklerde yaklaşık 100.000 foliküler unite vardır, santimetrekareye yakşaık 70-100 arası saç düşmektedir. Bu oranlar yarı yarıya azaldığında saç kaybı belli olmaktadır. 

Uygulanacak greft sayısı saç telinin tipiyle, saç kaybının yoğunluğu ve donör ( verici) bölgenin sıklığına göre karar verilir. Genellikle 2000 greft- 4000 greft arası saç ekimi uygulanmaktadır.

Buna göre saç teli ince olan , özellikle sarışın erkeklerde, diğer erkeklere göre daha fazla greft gerekebilir. Saç ekimi esnasında toplanan unitlerin saça ekilme açısı da oldukça önem taşır. Bu da hem doğallığı hem de saçın sıklaşmasını etkiler. Buna göre saçın ön bölümleri 50-60 derece açıyla, kulak önleri 35-40 derece açıyla, üst taraf ise 40-45 derece açıyla ekilmelidir.

Operasyondan sonra saçlar öncelikle bir kaç ay boyunca dökülmeye başlar. Akabinde tekrardan büyümeye başlarlar. Sonuçların belli olması 6 ay ile 1 sene kadar alabilir. Bu nedenle, müşterilerimizin sonuç için sabırlı olmak zorundadır.

FUE yönteminde hastanın saçı tamamen tıraş edilir.  Bazı hastalar bu sebepleiş yerlerinde sosyal kaygılar yaşayabilirler. Bu konuda sıkıntı yaşamayan ve bu operasyonu yaptırmak isteyen  kişilere , bir randevu alarak prosedürü ve doktorları daha yakından tanımalarını tavsiye ederiz çünkü FUE yontemi oldukça başarılı bir yöntemdir.

Operasyon sonrası  özel kremler ve şampuanlarla hastaya talimatlar verilerek, saçın nasıl yıkanacağı izah edilir. Yaklaşık 15 gün süresince saçlarin dikkatlice yıkanması gerekmektedir.